Jak jsem málem jel na republiku…

Na letošní rok byla připravena novinka, prvních patnáct závodníků v průběžném pořadí Českého poháru v běhu na 100m s překážkami, kteří zbydou v listině po pomyslném vyškrtání těch, kteří jedou na MČR v PS závodit za družstvo, mělo mít oprávnění závodit v této disciplíně a reprezentovat sbor, který se neprobojoval tak daleko. Pořadí se sestavovalo po čtvrtém závodě ČP, já odjel jen první dva se ziskem sedmi bodů z Pacova (Rohovecká stovka), nečekal jsem, že bych měl vůbec šanci, přesto jsem sledoval situaci a měl jsem radost, že jsem se vešel do první třicítky (v ČP 51. příčka), za necelou hodinu byly vyškrtáni i závodníci startující na MČR mezi profesionálními hasiči a já jsem poskočil na sedmnáctou pozici. V řádu několika dnů jsem se objevil už jako první náhradník, ale tím to skončilo. Koukáme tedy na živý přenos z nedělních útoků a co to neslyšíme? Jakub Arvai běží v požárním útoku, nebýt to tak zvučné jméno, ani bychom to nepostřehli, ale proč Jakub Arvai (kolik Jakubů Arvaiů asi tak může dělat vrcholově požární sport) a pravděpodobně jeho bratr, který se ani ve výsledkové listině běhu na 100 m neobjevil, zabírají zbytečně místo ostatním? Chápu, že o tom dotyční nemuseli vědět a vrcholové sportovce tak podřadný způsob postupu na MČR pravděpodobně ani nezajímá.