Archiv pro měsíc: Leden 2017

Rychlý postřeh z televizního světa

Jako stará škola jsem řešil přenos médií na televizor pomocí desetimetrového HDMI kabelu z PC, které ale nemá DVD mechaniku. DVD mechaniku má zase laptop, takže puštění filmu znamenalo vypojit dokovací stanici, přenést počítač a snášet ošklivou změť kabelů u televizoru. To vše jsem bez problémů strpěl, ale přišla doba, kdy byl přehrávač už vážně třeba.

Samozřejmě jsem hledal BD přehrávač, s ohledem na budoucnost. Máme televizor Samsung , tak jsem možná podvědomě věnoval této značce větší pozornost. Inu po né moc hluboké rozvaze jsem sáhnul v obchodě po Samsungu Bd-J5900, který je osazen bezdratovým síťovým rozhraním aka Wi-Fi.

Tento výběr na slepo se ale nakonec vyplatil ve smyslu náhrady PC, coby zdroje obrazu. Zařízení samo přehrává YouTube. Je možné odeslat video z YT pomocí Androidu, tak, že se vám přímo v aplikaci zobrazí ikona, že v síti máte zařízení pro přehrávání, na kterou se jen klikne a je to. Video běží na televizoru. Vše pohodlně, netřeba TV ovladače.

Další potěšení přinesl Screen Mirroring. Dlouho jsem nevěděl, jak na to, ale včera jsem rozhýbal soukolí v obou našich telefonech. Můj Meizu M2 má v nastavení položku Display, kde je přímo nabídka nazvaná bezdrátový display. V HUAWEI P8 lite je to složitější. V pokročilých nastaveních je Mirror Direct, tato položka vyzve k zapnutí Wi-Fi Direct. Zapnete a jdete znovu do Mirror…, kde už bude na výběr zařízení.

Pro mě dvě nečekané možnosti, podle kterých jsem zařízení nevybíral, ale potěšily mne. Prosím Samsung, ať za reklamu zaplatí 🙂