Raspberry zatím čeká na svoje využití jako průmyslová kamera nebo autonomní sportovní časomíra. Čeká se především na elektronické součástky potřebné k napájení počítače a periferií a jejich připojení k RPi. V lepší návodech napsaných lidmi co už něco zbastlili bývají hodnoty odporů, diod, potenciometrů, když se ale podíváte do obchodu zjistíte, že odpor má další tři vlastnosti, o kterých se už nikdo nezmiňuje, dalším hledáním se doba protahuje a protahuje. Snad během týdne seženeme vše potřebné, abychom pod stromečkem mohli letovat pájkou.
Zatím jsme ozkoušeli základní věci, RPi je přetaktované na 800 MHz, má však stále pomalou odezvu, pokud hodláte použíta počítač pro běžnou práci a nechcete co chvíli být byť jen na sekundu zdržováni, asi s Raspberry nevydržíte. Přehrávání filmečku Big Buck Bunny v rozlišení 1080p přes HDMI v televizoru funguje naprosto bez problémů, se zvukem byl problém, že i po explicitním navolení výstupu v televizoru nebylo ničeho slyšet, pomohla až volba výstupu v omxplayer -o hdmi
. Nevím, co za to může, jiné programy jsem nezkoušel. Zvládá i bezdrátové připojení, bohužel nabíječka na telefon dává jen 700 mA a tak se Raspberry restartuje při zasunutí žravého USB dongle. Dále nemám vyzkoušeno, ale myslím, že by nebyl problém po instalaci XBMC a zapojení do USB na televizoru provozovat RPi jako HTPC, pokud se člověk obejde bez bleskurychlé reakce, zato získá nízkou spotřebu a univerzálnost linuxového stroje.